جمعی از مدیران و کارشناسان شهری از گذر نمایش بازدید کردند
جمعی از مدیران و کارشناسان شهری از گذر نمایش بازدید کردند

1397/4/16
image

▫️صبح امروز ۱۴ تیرماه، دکتر محمد جواد حق شناس"رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تهران"، دکتر برزین ضرغامی، "مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران"، دکتر کیهان محمدخانی " قائم مقام مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران"، به همراه شهردار منطقه ۱۲ دکتر پیمان حسین محسنی و مدیرکل بافت های تاریخی معاونت شهرسازی شهرداری تهران از گذر نمایش ( حد فاصل میدان امام خمینی(ره) تا میدان فردوسی) و محور لاله زار بازدید کردند.

▫️به گزارش شهرپرس به نقل از روابط عمومی وامور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدجواد حق شناس پس از بازدید از محور لاله زار و مکان های تاریخی واقع در این محور گفت: تاریخ تهران در این مکان ها ثبت شده و جای تاسف است که اکنون ویرانه ای از آن باقی مانده است.

▫️وی همچنین پس از بازدید از ساختمان گراند هتل ادامه داد: خطر آتش سوزی این ساختمان را تهدید می کند.

▫️دکتر ضرغامی "مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران نیز طی بازدید از این گذر، گفت: متاسفانه ابنیه تاریخی سینمای ایران در اثر بی توجهی آسیب های فراوانی دیده است و لازم است برای بازسازی آن برنامه ریزی و هماهنگی های لازم به عمل آید.

▫️وی افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران عهده دار ساماندهی سیما و منظر شهری و همچنین مرمت و بازسازی اماکن تاریخی و ارزشمند واقع در بافت تاریخی شهر بوده و از وظایف اصلی خود می داند که با همکاری سایر نهادهای دست اندرکار به ساماندهی این محور بپردازد.

▫️پس از این بازدید مقرر شد، کارهای مطالعاتی تبدیل سینماهای موجود در محور لاله زار به پردیس فرهنگی انجام شود تا از هویت فرهنگی و تاریخی آنها حفاظت شود.

▫️گفتنی است در این بازدید، از مراحل ساخت بلدیه تهران میدان امام خمینی(ره)، اقدامات سازمان زیباسازی در بازسازی و باز زنده سازی تاتر نصر، ادامه فعالیت های سازمان در خانه اتحادیه و سینماهای رکس، لاله و ایران بازدید به عمل آمد.

منبع : روابط عمومی سازمان زیباسازی

print